Jak znaleźć swój pomysł na biznes?

Wielu z nas nachodzą myśli, iż wypadałoby w końcu ruszyć, w jakimś konkretnym kierunku biznesowym. Przestać być stateczkiem dryfującym bez miejsca przeznaczenia. Zdarza się, że im więcej czytasz i gromadzisz informacji, tym mniej wiesz. Więc w efekcie siedzisz na 4 literach, a czas upływa. Czasami masz wrażenie, że ten natłok informacji, który nas otacza z każdej strony, bardziej szkodzi niż pomaga. Czas zacząć świadomie pozyskiwać wiedzę i znaleźć swój cel. Zatem jak znaleźć swój pomysł na biznes?

Skorzystaj z porad innych

czytanie blogów o biznesie i finansach

flickr.com

Zwrócić po porady do osób ze sporym bagażem doświadczeń. Zapytaj ich, gdyby mieli zacząć totalnie od zera, co by zrobili w pierwszej kolejności. W jakim kierunku poszli zakładając, że docelowo chciałbyś być przedsiębiorcą.
Być może nie masz jeszcze wybranej żadnej branży. Pracujesz na niezbyt poważanym stanowisku, a chciałbym się w końcu wyrwać z matni, w jakiej obecnie się znajdujesz.

Szansa na przekucie pasji w biznes

Najpierw powinieneś mieć jakiś pomysł, który chciałbyś przekuć w biznes. Nieważne czy branża jest poważna, czy nie. Dlatego pytasz jak znaleźć swój pomysł na biznes? Najważniejsze żebyś robił to, co sprawia Ci przyjemność i daje poczucie sensu. Nie daj sobie wmówić, że musisz mieć jeden wyłączny kierunek, który będziesz kontynuował do końca życia. Nie musisz!

Poznaj swój charakter

Być może jest tak, że niby coś robisz, ale nie masz wizji końca celu, który chcesz w ten sposób osiągnąć. Twoje pozorne działania są w rzeczywistości prokrastynacją. Jak to pokonać? Możesz zacząć od testu Gallupa 34 cechy i poznania siebie. Określisz swoje mocne strony i słabe, nad którymi musisz popracować.

Zbieraj doświadczenia
praca zdalna internet dodatkowa

fotostock.com

Jeżeli masz możliwość, spróbuj zdobyć jak najwięcej, praktyk, pracy, projektów. Wszystko, co cię kreci w jakiś sposób, może okazać się przydatnym doświadczeniem. Bez oglądania się, co z tego będziesz miał w przyszłości. Później punkty się połączą. Zbierzesz doświadczenia, poznasz ludzi, zobaczysz, w czym się sprawdzasz, czego nie lubisz. Szukaj kreatywnych, wysokoenergetycznych ludzi. Zaś przedsiębiorca zostaniesz jak zobaczysz jakąś okazje biznesową. Ponieważ tak w ciemno, nie zawsze wychodzi.

Upór i marketing

Jeżeli nadal nie wiesz, jaką wybrać branżę. Nie poddawaj się i szukaj tego, co naprawdę chcesz robić. Chcesz być przedsiębiorcą, co pewnie oznacza, ze chcesz, aby ten biznes przynosił satysfakcjonujący dochód. Działał tak abyś Ty pracował jak najmniej, zaś zarabiał jak najwięcej. Dlatego radziłbym nauczyć się również podstaw marketingu. Jeśli chcesz, aby Twój biznes był kiedyś dochodowy, to naucz się jak to zrobić.

8.5/10 - (6 votes)

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. phipilo pisze:

    Podstawa to wiedza z danej branży oraz podstaw marketingu. Bez tego większość biznesów, nie ma szans, co coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

87 + = 93