Witam, czyli pierwszy wpis

Witam Cię serdecznie na blogu. Nazywam się Michał i jestem autorem tej strony. Bardzo się cieszę, że trafiłeś na mojego bloga poświęconego oszczędzaniu pieniędzy oraz rozważnemu ich pomnażaniu. Celem mojego bloga finansowego jest zmotywowanie właśnie Ciebie do zadbania o finanse osobiste. Jeżeli jeszcze nie wyrobiłeś w sobie bakcyla do oszczędzania, to na moim blogu złapiesz go bardzo szybko.

Dostaniesz potężny zastrzyk motywacji oraz poszerzysz swoją wiedzę z zakresu finansów. Nawet, jeżeli masz w tej chwili długi zamiast oszczędności, pamiętaj, że to Ty możesz zmienić tę sytuację. Wejście w świat systematycznego odkładania pieniędzy a potem ich bezpiecznego inwestowania jest pierwszym krokiem do osiągnięcia finansowej niezależności.

Zacznij oszczędzać

Jeżeli pracujesz na etacie wiesz jak trudno jest uzyskać podwyżkę w wysokości 300 – 400 zł miesięcznie. Tymczasem takie kwoty większość pracujących osób jest w stanie dość łatwo zaoszczędzić w skali miesiąca. Stosując się do zdroworozsądkowych zasad oraz ograniczając marnotrawienie pieniędzy. Zacznij spisywać wydatki, zbieraj paragony i sumuj kwoty. Szybko zauważysz, że sumy rzędu kilkuset złotych miesięcznie są trwonione na bzdury. Mam na myśli zakup kolejnego gadżetu elektronicznego, np. nowszego modelu telefonu. Kolejnej pary butów albo koszulki, która wpadła w oko. Pomimo tego, że Twoje obecne przedmioty nie są zużyte i spełniają swoją modę chcesz kupować następne.

Zastanów się proszę czy robisz to dla siebie, czy może chcesz pochwalić się nowym nabytkiem przed rodziną albo znajomymi? Markowe rzeczy są o wiele droższe a często idą z tej samej taśmy produkcyjnej w chińskiej fabryce, co rzeczy bez znaczka ze znanym logo.

Świadome podejście do pieniędzy

praca zdalna internet dodatkowa

fotostock.com

Wielokrotnie słyszysz zapewne od znajomych, że brakuje im pieniędzy. Mówią tak ludzie zarabiający zarówno 3 tys. zł jak i 10 tys. zł miesięcznie. Są jednak osoby, które zarabiając 2 tys. zł potrafią odłożyć miesięcznie 500 zł a nawet 1000 zł. Zastanawiasz się jak to się dzieje? Po prostu nauczyli się oszczędzać. Sami posiedli tę wiedzę albo nauczyli ich tego rodzice lub dziadkowie. Nie zmieniają telefonu na nowszy, nie kupują najdroższego samochodu na jaki ich stać, nie potrzebują abonamentów i drogich pakietów telewizji kablowej. Nie wydają ciągle pieniędzy na sukienki, buty i kosmetyki. Rzucili palenie papierosów i starają się żyć zdrowo. To świadomi ludzie, którzy mają nadwyżkę finansową, co miesiąc zarabiając relatywnie niewiele. Nie martwią się o finansową przyszłość.

Poduszka finansowa jest niezbędna

Ty też możesz tak żyć, w spokoju, który daje posiadanie oszczędności. Najlepiej, co najmniej takich, które w postaci poduszki finansowej pozwalają przeżyć 6 albo nawet 12 miesięcy bez pracy. Na taki okres czasu może wykluczyć wielu ludzi np. skomplikowane złamanie albo choroba. Często taka kwota jest wymagana na leczenie. Zadłużanie się nie jest dobrym pomysłem w tym przypadku. Zwłaszcza po utracie pracy może być finansowym gwoździem do trumny. Teraz rozumiesz, dlaczego posiadanie oszczędności jest tak ważne. Daje poczucie bezpieczeństwa. Pokrywa również nieprzewidziane wydatki, które daję Ci gwarancję, że będą się pojawiać systematycznie.

Poznałeś moją filozofię życia, więc zapraszam Cię do regularnego czytania bloga.

9.7/10 - (3 votes)

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Bastoor pisze:

    Chętnie będę zaglądał, edukacji finansowej nigdy za wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

53 + = 59