Rozwój internetowych kont bankowych

Konto bankowe stało się dziś niezbędnym atrybutem dla większości z nas. Nie wyobrażamy sobie już życia bez tego typu udogodnień, jakie nam daje. Poczynając od wolności finansowej rozumianej szeroko jako min. swoboda w dysponowaniu środkami pieniężnymi. Ich wydawanie, lokowanie lub po prostu gromadzenie.

Bankowość elektroniczna

pisanie laptop praca biuro notatki blogowanie

pixabay.com

Kolejnym i naturalnym etapem rozwoju sektora finansów osobistych, stała się bankowość elektroniczna. Choć wielu z nas jest jeszcze przyzwyczajonych do tradycyjnej obsługi okienkowej, to coraz częściej decydujemy się na dostęp do konta online. Zdecydowały o tym niewątpliwe korzyści, jakie daje nam internetowe konto bankowe, w porównaniu z tradycyjnym.

Warto wymienić tutaj kilka zalet:

 • dostęp do pieniędzy przez 24 godziny na dobę przez Internet za pośrednictwem komputera, telefonu czy też tabletu,
 • darmowe przelewy wykonywanie samodzielnie,
 • brak opłat za prowadzenie konta,
 • darmowe wypłaty z bankomatów oferowane już przez wiele banków na naszym rynku.

Bezpieczeństwo

Warto wspomnieć o bezpieczeństwie e-kont, gdyż zabezpieczenia stosowane przez instytucje, poprawiły się znacząco w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Obecnie mamy do dyspozycji nie tylko PIN, ale często także darmowy token generujący hasła. Stosowane często są również smsy z kodami, jako potwierdzenie przelewów wykonywanych przez Internet. Widzimy, więc wyraźnie, że przy postępie, jaki dokonał się w tej dziedzinie bankowości nasze obawy, co do bezpieczeństwa elektronicznej bankowości przestały mieć racjonalne wytłumaczenie.

Bezstykowe płatności zbliżeniowe

płatność kartą terminal zakupy

stockfoto.com

Karty bezstykowe jako produkt, powstały z potrzeby i chęci zmniejszania zakresu płatności gotówkowych. Są ciekawym rozwiązaniem z grupy tzw. szybkich płatności. Wydawane obecnie karty, działają już najczęściej w systemie płatności zbliżeniowych. Znakomitym przykładem ich zastosowania są sieci szybkiej obsługi, kioski, punkty poboru opłat za autostrady, punkty sprzedaży biletów, kwitów parkingowych, itp. Karty zbliżeniowe to kolejny krok na drodze do zastępowania płatności gotówkowych elektronicznymi, dokonanymi przy użyciu kart. Ponieważ taka forma ma dużą szansę dotarcia do nowych segmentów rynku, do tej porty nie akceptujących płatności kartami.

Trudności w wyborze konta

Wobec tak szerokiej oferty, jaką obecnie proponują nam banki w segmencie internetowych kont osobistych, mamy coraz większe problemy z wyborem rachunku dla siebie. Sprawy nie ułatwia coraz silniejsza konkurencja i pojawiające się, co kilka tygodni nowe promocje związane z danym kontem. Do walki o nowoczesnego klienta przyłączają się coraz to nowe banki, które do tej pory nie oferowały ciekawych produktów w tej kategorii. Musimy, więc starannie czytać nie tylko konkretne oferty, ale także porównać je z innymi. Do tego warto zasięgnąć opinii ekspertów i innych użytkowników o danym koncie. Porady takie bez problemu znajdziemy w sieci.

Najlepszy rachunek osobisty

płatność kartą w internecie konto bankowe

pexels.com

Wiele osób szuka najlepszego rachunku osobistego. Jednak coś takiego nie istnieje. Jednak można znaleźć konto najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Tutaj warto zrobić sobie listę oczekiwań wobec tego produktu. Przemyśleć czy bardziej są nam potrzebne darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, czy też zagranicznych. Częściej wpłacamy pieniądze na rachunek w postaci gotówki, czy też pobieramy ją z konta i rozległa sieć oddziałów i wpłatomatów nie jest nam potrzebna.

Potrzeby każdego użytkownika będą indywidualne. Trzeba, więc zdecydować się, jakie są nasze i przeglądając informacje o kontach kierować się własnymi. Opinia znajomych o przydatności wybranego konta nie zawsze będzie, więc najlepsze dla nas. Samodzielne wyszukanie odpowiedniego rachunku w Internecie, zajmuje nam zwykle trochę czasu, ale pozwala cieszyć się darmowym kontem przez długi czas. Nie wspominając już o zaoszczędzonych w ten sposób znacznych kwotach, które w przypadku źle dobranego konta moglibyśmy wydawać, co miesiąc nie potrzebnie opłaty.

8.6/10 - (7 votes)

Możesz również polubić…

3 komentarze

 1. Bogdan pisze:

  Do aplikacji w telefonie nadal się nie przekonałem. Lepiej unikać, tego niebezpiecznego, nie odpornego na wirusy wynalazku.

 2. Asia T. pisze:

  Już dawno temu przestałam przywiązywać się do jednego banku. Gdy zmienia się poziom opłat, po prostu otwieram konto w innym.

 3. arek pisze:

  Nie ma jednego rachunku idealnego dla każdego z nas. Również podstawowe konto osobiste różni się poziomem opłat i funkcjonalnościami pomiędzy różnymi bankami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 8 =