Pieniądze powinny pracować dla Ciebie

Wielu ludzi pomimo tego, że żyje w cyfrowym społeczeństwie, sposób myślenia ma jeszcze z minionej epoki. Szkoła, rodzice albo znajomi wmawiają im, że niczego w życiu nie osiągną. Powinni posłusznie pracować I działać według utartych schematów. Zarobione pieniądze wydawać w taki sposób, jaki nakazują im reklamy w TV, banki i rząd. To, co zaoszczędzą trzymają na lokacie albo w domowej skrytce. Zamiast pozwolić środkom finansowym pracować, to wyłącznie oni pracują na pieniądze. Żyją, aby spełniać czyjeś cele i marzenia zamiast bogacić się i realizować własne.

Mam nadzieję, że nie należysz do tej grupy, ewentualnie masz siłę uwolnić się z takiego ograniczającego „Matrixa”. Pozwolić, aby pieniądze mogły pracować dla Ciebie, wykorzystując możliwości, jakie daje nam internet.

Będziesz zarabiał czy patrzył jak robią to inni?

XXI wiek sprawił, że coraz więcej ludzi zaczyna pracować online. Zarówno w formie pracy zdalnej, jak też zarabiając pieniądze w platformach inwestycyjnych oraz zarobkowych. Rozwój internetu sprawił, że masz możliwość pomnażania swoich pieniędzy jeszcze szybciej. Niezależnie od tego gdzie przebywasz i czym się teraz zajmujesz. Twoje środki finansowe mogą pracować dla Ciebie zainwestowane we właściwy biznes.

Poszerz swoje horyzonty

koszty wydatki pieniądze inwestycje pożyczki

pexels.com

Przed epoką Internetu powszechnymi formami lokowania pieniędzy były w Polsce książeczki oszczędnościowe znane z czasów PRL. Następnie pojawiły się kolejne produkty bankowe, jak lokaty oraz rachunki oszczędnościowe. Starano się upowszechnić również obligacje skarbowe, choć stopy zwrotu na tych papierach są coraz niższe i nie warte omawiania. Zyski, jaki dają wymienione powyżej formy inwestowania najczęściej nie pokrywają nawet realnej stopy inflacji. Twoje pieniądze zamiast się pomnażać tracą na wartości.
Giełda i fundusze inwestycyjne doprowadziły większość inwestorów do dużych strat finansowych. Warszawska Giełda Papierów Wartościowych (GPW) przeżyła już 4 duże bessy w swojej historii (lata 1994, 2000, 2007, 2015) i kolejne są tylko kwestią czasu. Akcjonariusze patrzyli jak ich pieniądze topnieją w oczach i kursy akcji spadają nie rzadko o 70% i więcej. Spółki bankrutowały zostawiać inwestorów z niczym, zaś wyceny akcji do dziś nie wróciły do poziomów z przed kryzysu. Wielu inwestujących na forach opisuje swoją przygodę z funduszami inwestycyjnymi, które od 2007 roku doprowadziły ich do 50-60% strat i pobrały jeszcze za to prowizję „za zarządzanie”.

Pieniądze mogą pracować dla Ciebie

Z powodu tylu wad tradycyjnych metod inwestowania, tak dynamicznie rozwinął się rynek inwestycji alternatywnych w internecie. Powstały platformy zarobkowe, gdzie inwestorzy mogą zarabiać szybciej i łatwiej, dzięki globalnej sieci. Korzystając z faktu, że wartość reklamy, handlu i samych przedsiębiorstw działających w Internecie rośnie nawet o kilkadziesiąt procent rocznie. Zaś przychody startujących na tym rynku firm mogą rosnąć w skali roku w tempie trzycyfrowym.

Działaj zamiast się ograniczać!
oszczędności wzrost monety pieniądze

pexels.com

Jeżeli chcesz zarabiać pieniądze w sieci musisz zdać sobie sprawę ze swoich ograniczeń i je pokonać. Ryzyko inwestycyjne istnieje od zawsze i nie ma w 100% bezpiecznych form lokowania kapitału. Jeżeli ktoś chce Ci wmówić że trzymanie pieniędzy w banku, funduszu inwestycyjnym albo innej formie jest w 100% bezpieczne, to zwyczajnie kłamie. Bankowy Fundusz Gwarancyjny ma obecnie aktywa mogące pokryć zaledwie kilka procent wartości ulokowanych przez Polaków środków finansowych w bankach i SKOK-ach.
Ryzykiem musisz nauczyć się zarządzać tak, aby móc świadomie pomnażać swój kapitał. Podejmować odważne decyzje w inwestowaniu, zarabianiu u wyznaczaniu sobie celów. Dlatego przestań się ograniczać i zacznij działać w Internecie!

8.2/10 - (4 votes)

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Edelson pisze:

    Jest takie trafne powiedzenie. Biedni ludzie mają duże telewizory, bogaci duże biblioteki.
    Więc inwestujmy, zamiast tylko konsumować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

51 − 43 =