O autorze i blogu

Witam Cię serdecznie na blogu i mam nadzieję, że zostaniesz stałym czytelnikiem. Postaram się przedstawić świat finansów ze swojej perspektywy. Zmiany w ekonomii, oferty banków, firm ubezpieczeniowych i pożyczkodawców są teraz na tyle szerokie, że łatwo jest się w tym wszystkim pogubić. Zwłaszcza przeciętnej osobie, która nie śledzi codziennie dynamicznego rynku finansowego. Postaram się na blogu opisywać, więc zagadnienia z sektora bankowego i szeroko pojętych finansów osobistych. Pokazać, że zamiast zadłużać się możesz znaleźć w budżecie domowym możliwość oszczędzania pieniędzy. Racjonalne zarządzanie środkami, jakimi dysponujesz co miesiąc to właśnie Twoja osobista bankowość, którą prezentuje ten blog finansowy.

Zmiana mentalna to konieczność

czytanie blogów o biznesie i finansach

flickr.com

Czasy mamy takie, że każdy chce na nas zarobić jak najwięcej. W mniej lub bardziej finezyjny sposób jesteśmy naciągani lub oszukiwani. Począwszy od wizyty u mechanika, który naciąga nas często na niepotrzebne wymiany części. Przez „specjalistów” od remontów, żądających wygórowanych stawek. Aż po duże firmy próbujące nam wcisnąć produkty lub usługi, których nie potrzebujemy. Podstawą jest zmiana mentalności i zrozumienie, że to wszystko nie jest nam potrzebne do szczęścia. Lepiej mieć zawsze odłożony zapas gotówki i spać spokojnie, niż żyć w otoczeniu niepotrzebnych rzeczy, z kredytami i pożyczkami na karku. Zmiana statusu życia z niewolnika do osoby wolnej nie jest prosta, ale warto jest to przejść. Sam się o tym przekonasz w życiu.

Zacznij oszczędzać i zbuduj finansową wolność

Być może do tej pory byłeś niewolnikiem pożyczek i kredytów gotówkowych, albo żyłeś od wypłaty do wypłaty. Pomyśl, że jeżeli stracisz pracę lub inne źródło dochodu, możesz utracić płynność finansową i mieć komornika na karku. Ja również, jak większość z nas przeszedłem drogę od podejścia konsumpcyjnego do oszczędnościowego, w stosunku do pieniędzy. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Od Ciebie i tego jak potrafisz zarabiać, a następnie oszczędzać środki, zależy spokój finansowy; jaki możesz podarować sobie i rodzinie. Zebranie wystarczającej kwoty pozwala zapewnić spokojną przyszłość Twoim dzieciom, a nawet zacząć inwestować z rozwagą.Na blogu będę propagował tę ideę i sposób myślenia, który zapewnia spokojne i szczęśliwe życie, bez ciągłego zamartwiania się tym co będzie jutro.